Tř… výlety jako náhoda, nebo …?

Často mě baví všímat si různých zajímavých detailů. A nešlo si nevšimnout, že za poslední dva roky jsem jela na výlety do Třebíče, Třeště a Třeboně. Města začínající na Tř.
Byl to záměr? Ze začátku ne. Vlastně až do nedávna ne. Prostě jedním výletem to začalo, a pak se nějak stalo, že to pokračovalo.

Třebíč – to byl výlet skupinový. Jen jsem to odsouhlasila 😊.
Je to krásné město, se spoustou zajímavých památek, včetně těch, zapsaných v UNESCO. V létě se tam děje spousta zajímavých akcí. Je tam zámek, hezké náměstí a vůbec centrum města. Má i pěkné okolí, spoustu turistických tras a možností kam jít na výlet.

Třešť – do té doby jsem ani nevěděla, že existuje. Hledala jsem si nějaký relaxační pobyt na Vysočině, s masážemi, koupelemi a možnostmi výletů do okolí. A toto město tak nějak vyčnívalo mezi ostatními nabídkami. Překvapivě se ukázalo, že i tam je spousta věcí k vidění – pár rybníků, město s historií výroby betlémů, naučné stezky, hezké procházky do okolí. A ta relaxace a masáže byly taky fajn.

Třeboň – tady jsem nakonec dala na doporučení. Tak nějak mi do hlavy cvrnkl nápad, že by nebyly špatné Jižní Čechy, a proč ne Třeboň. A jak jinak, než že opět překvapivě krásné město. Lázeňské, se snad nekonečnou nabídkou procedur, zámek, krásné centrum města, spousta zajímavých a netradičních muzeí, rybníky, rybníky a zase rybníky. A opět spousta možností, kam se jít projít nejen po městě, ale i v okolí.

To už mi přišlo vtipné, že jezdím na výlety do měst na Tř. A je mi naprosto jasné, že v tom „musím“ – rozumějte „chci“ – pokračovat. Jsem zvědavá, co v dalších městech objevím.

Takže co se nabízí příště:
Napadá mě Třebechovice pod Orebem, Třemešná – a kdo ví, třeba jsou i další Tř města. 😊
Napadá vás ještě něco? Napište mi do emailu. 😊