Docela nedávno … Kde v té Jižní Americe jsem ještě nebyla?

Za celou dobu, co cestuji, jsem měla úžasnou příležitost toho opravdu hodně vidět, zažít. A jsem za to hodně vděčná.

Navštívila jsem spoustu zemí a míst v Evropě, také dvě země v Asii (i když tu jednu jen tak „na skok“), a také několik zemí v Jižní Americe.

Poslední cesta mě zavedla do Kolumbie.
Už nějakou dobu mě lákala, slyšela jsem o ní spolehlivá doporučení, chválu, slyšela to nadšení lidí o ní mluvících. Tak jsem chtěla taky 😊.

Jako zkušená cestovatelka Jižní Amerikou jsem přípravy provedla už celkem zavedeným a osvědčeným způsobem, málem zpaměti (i když seznamy používám, a jsou také vypracované).

Byla jsem zvědavá, tak jsem si některá místa našla předem na fotce, nebo si o nich našla menší informaci, pro základní přehled. Do detailů chodím nerada, chci se nechat ohromit skutečností, tím, že vidím to místo naživo.

A povedlo se – Kolumbie naprosto předčila veškerá má očekávání.

Každý den byl nabitý zážitky, poznáváním, užíváním si místní atmosféry, jídla, společenského života, místní kultury, podnebí a počasí.

Je to země mnohostranně pestrá a bohatá, přátelská, otevřená, krásná. Lidé tam žijí různí, a i tady je velká pestrost.

Viděli jsme spoustu míst, nádhernou přírodu, spoustu památek, dověděli se něco o zajímavého o historii, kochali se místní architekturou, výhledy z hor a nížin. Prošli si nadmořskou výškou od 0 do 4000 metrů nad mořem. A naslouchali všudypřítomné místní veselé hudbě.

 

O Kolumbii jsem napsala e-cestopis, abych i vám mohla tuto krásnou zemi přiblížit.