Cestování miluji protože …

Umožňuje mi podívat se do jiných míst, měst, zemí:
A obdivovat přírodu, památky, architekturu, jídlo, atmosféru daného místa, oblečení lidí, chování a náladu lidí, poznávat, jak se žije jinde.

Baví mě navštěvovat muzea, výstavy, paláce, centrum měst:
A dozvědět se mnoho o historii místa, umění, současného života, jak a kde se lidé potkávají, jaký je to rozdíl oproti mojí zemi.

Mám ráda přírodu:
A na jiných místech rostou zase jiné květiny, ovoce, byliny, žijí jiná zvířata a můžu poznávat rozdíly, kochat se krásnými barevnými květinami, dovídat se jejich jména, mohu ochutnávat místní ovoce, dozvídat se a zase zapomínat jejich názvy, pro které čeština ani nezná jméno, protože se k nám nedováží, pozorovat zvířata ve volné přírodě, která u nás nejsou běžně k vidění, anebo tam vůbec nežijí.

Můžu obdivovat vysoké hory a kochat se výhledy z jejich vrcholků, naslouchat šumění moře nebo oceánu, hukotu vodopádu, můžu se vykoupat v krásné čisté studené říčce.

Mohu snadněji být sama sebou:
Je to prostě přirozené – nehlídám se před ostatními, tak jako někdy doma, v různých kolektivech, kde to třeba ani pořádně nejde říct, nebo nikoho nezajímá, že tohle je krásná budova / nádherná kytka / tady žije tolik a tolik obyvatel, a jak se sem jen můžou vejít?

Na cestách se cítím svobodnější, volnější, nesvázaná pravidly, časy, termíny, tím, co kdo ode mě očekává.

Přenáší mě za hranice všedních dnů:
Na cestách je to vše, jen ne běžnost – každý den přináší nové zážitky, příhody, poznání, jinak strávený čas, věnuji se tomu, čemu chci, neřeším žádné povinnosti a starosti (kromě toho, zda mám dost vody a peněz 😉).

Je to dobrodružství:
A zdá se, že to já ráda.
Na cestách je vše nové, i když jste v dané zemi už poněkolikáté. Můžete sice znát okolí a oblíbená zákoutí, ale stále máte možnost rozšiřovat si okruh toho známého a neznámého, nacházet nová místa, potkávat nové lidi a situace, cestovat jiným dopravním prostředkem, a mnoho dalšího.

Občas zabloudíte, ujede vám spoj, mají zavřeno tam, kam jste se chtěli podívat, ale mají otevřeno třeba jinde, takže místo muzea historie navštívíte muzeum přírodních věd, občas potkáte zajímavého člověka, který vám povykládá odkud je a co tam dělá a vy zjistíte, jak je život bohatý, barevný, pestrý, zajímavý.

Mnoho mě naučilo:
Více být sama sebou i doma, překonávat překážky, nevzdávat se, a mnoho dalšího …

Prostě ho miluji 😊