Bogotá – dobrodružství nebo příjemné velkoměsto?

Bogotá je hlavním městem Kolumbie. Samotný název mi zní docela exoticky, přeci jen, není to Tokio nebo Paříž 😊 Tohle už je pro výběrové nebo pokročilé cestovatele 😊.
Spíš asi proto, že na první pohled Kolumbie nikoho neláká. A to je škoda!

Bogotá je sice velké město, ale hodně čisté, je tam pořádek, a na to, že je to město s 10 miliony obyvatel, nepůsobí ani tak velce, ani tak chaoticky.

Centrum města tak jako obvykle nabízí návštěvu katedrály, pohled na prezidentský palác a budovu senátu. Na náměstí bývá živo, ale když jsem se tam pohybovala já, nebylo tam nějak moc přelidněno.

Okolní uličky jsou živé zase jiným způsobem. Je tam spousta kaváren, restaurací, obchodů, pohybují se tam místní, nakupují, debatují, odpočívají.

Na Bogotu se taky můžete podívat pěkně svrchu 😊 Nad ní ční hora Montserrate, je asi o 600 metrů výš než město samotné. Na hoře je klášter a také vyhlídková terasa.

Právě z té můžete pozorovat město jako na dlani – velkou část města, které se táhne z jedné strany na druhou až tam, kam nedohlédnete, a naproti až k protějším horám, které se už jemně ztrácí v mracích.

Město leží v rovině, nebo spíš náhorní rovině, takže vám výhled nekazí žádné kopce uprostřed.

A pohled stojí za to – vypadá to jako nekonečné město, s vysokými věžáky hned pod vámi, které tvoří obchodní a podnikatelskou část města, katedrála o kousek dál, potom různě vysoké budovy, parky všude okolo.

Za zmínku stojí i to, že hora Monserrate měří 3100 metrů, Bogotá kolem 2600 metrů, takže samotné město leží hodně vysoko, mnohem výš, než naše Sněžka 😊

Za kulturou se můžete vypravit do mnoha muzeí, které Bogota nabízí, galerií, najíst se v nějaké dobré restauraci, a ubytování najdete taky příjemné.

A co dál je v Bogotě k vidění? Mnohem víc – barevné domky, veselo a živo na ulicích, trhy, zvláštnosti města, různé sochy a staré budovy v centru a mnoho dalšího.

I o Bogotě vyprávím v pdf e-knize Jedinečná cesta po Kolumbii.