Na 5 dní sebevědomou Italkou 

 

 

 

 

Vydej se cestu do romantické Verony, na kterou jen tak nezapomeneš

5 dní v nejromantičtějším městě (nejen) Itálie, jako pravá Italka

Staň se na chvíli sebevědomou královnou, která si projde Veronu pěkně po svém a naplno – v klidu, na místech známých ale i neznámých – takových, kam tě cestovky nezavedou.

Termín - 16. - 22. 8. 24

Představ si, že ráno v klidu posnídáš křupavý croissant, dáš si voňavé espresso. Pěkně po italsku. Na všechno je dost času.

Po snídani se vypravíš do Juliina domu (to je ta Julie od Romea ), a na hodinku až dvě se staneš bohatou dámou, projdeš si celý středověký dům, budeš obdivovat keramické dlaždice, starý nábytek, nádherně barevné stropy, dobové šaty  a v duchu uslyšíš jemnou renesanční hudbu a můžeš se tvářit, že jsi komtesa .

Taky se postavíš na ten slavný balkon, kde Julie naslouchala Romeovu namlouvání a zasníš se. V ten moment to budeš ty, kdo tam bude stát.
Dokonce tě tam i vyfotím, ať máš skvělou památku!

Dáš si lahodné penne all´arrabiata a latté k obědu někde na náměstí, kde se budeš moci kochat starými, ale pěknými domy, naslouchat štěbetání Italů všude kolem a užívat si sluníčka. Hlavně nikam nespěchat. Dolce far niente.

Odpoledne budeš bloudit uličkami, nakukovat do stánků se suvenýry a užívat si romantické výhledy na řeku. A třeba si dáš zmrzlinu. Citronovou nebo čokoládovou?

Celý den završíš třeba voňavou pizzou Margherita k večeři a sklenkou místního Valpolicella.

A to ještě není vše.

Další dny se můžeš tak trochu ztratit od městského ruchu v malé botanické zahradě a užít si trochu zeleně ve městě. A třeba potkáme i želvičky.
Vypravíš se k hradu a pokocháš se městem pěkně z výšky.

Nadýchneš se akademické atmosféry univerzitního města Padova, a užiješ si korzování po obchodní třídě, kde najdeš obchody s oblečením, botami, suvenýry nebo knihami – nakupovat nemusíš, Italky taky jen tak bloumají:-)

Za další romantikou se vypravíš k Lago di Garda, kde se můžeš svézt lodí po jezeře, prohlédnout si hrad, nebo jen tak odpočívat u vody a kochat se majestátními horami na obzoru.

A pokud ještě večer budeš mít chuť, zajdeme si do salsa klubu, nebo domluvíme nějakou hodinu tance, případně se zúčastníme nějaké výstavy nebo koncertu – podle aktuálních možností.

Bude prostor i na to popovídat si s ostatními ženami, posdílet, co se vám nejvíc líbilo, kam se chcete vypravit příště, anebo prostě jen vstřebávat denní zážitky.

 

Informace:

V ceně jsou mé služby, provázení po navštívených místech, překlady a tlumočení, organizace cesty, zajištění případných večerních aktivit.
Také ti pomůžu zajistit letenky/jízdenky a ubytování. Bydlet budeme poblíž centra, abychom vše měli blízko.
Nejsem cestovní kancelář, to znamená, že tyto služby i další jiné výdaje si budeš platit přímo sama (jízdné MHD, vstupy, jídlo, a další). Se vším ti na místě pomůžu.
Nezapomeň si zajistit cestovní připojištění.

V ceně ode mě ještě dostaneš:

* Obecný seznam věcí, který ti pomůže nezapomenout to důležité.
* Informace o doporučeném kapesném.
* Itinerář – místa, která spolu navštívíme a krátké povídání k nim.
* Po návratu – společné fotky, tvoji fotku na Juliině balkoně.
* Společná FB skupina, kde budeme sdílet fotky a informace a naši cestu doplní.

Cestovat budeme v malé skupince 5-8 žen.
Čeká tě můj osobní přístup a péče.

Celou cestu se nemusíš o nic starat, vše pro tebe bude pohodlné, a zároveň budeš mít pocit, že jedeš s kamarádkou – nikam nebudeme spěchat, jen si 5 dní budeme bydlet v Itálii, usmívat se, poznávat a bavit se.

Zajímá tě výlet?
Máš otázky?
Nech mi na sebe kontakt, zavolám ti:

Proč cestovat se mnou? :
* Itálii miluji a cítím se v ní jako doma
* v Itálii jsem byla už asi 20x, z toho 7x ve Veroně, tak i tam jsem jako doma a znám i různá zajímavá neobjevená zákoutí
* domluvím se italsky, anglicky i španělsky
* baví mě cestu zpestřovat návštěvou netradičních, skrytých a jakkoliv zajímavých míst
* nebudeme nikam spěchat, důležité jsou zážitky, cítit se jako místní, poznat zemi/město víc zblízka
* podle aktuálních možností navštívíme i nějakou kulturu a oživíme si i večery, nejen posezením u vynikající večeře, uděláme se taneční hodinu nebo si zajdeme do salsa klubu, případně si to upravíme na míru a vymyslíme i další aktivitu
* pokusíme se vytvořit příjemnou kamarádskou atmosféru, aby cesta pro tebe byla nezapomenutelným zážitkem a odnesla sis nejen zážitky, ale i poznala nové kamarádky
* nemusíš se o nic starat, pomůžu ti s jízdenkou, ubytováním, na místě pomůžu s ubytováním, objednávkou jídla, nákupem suvenýrů a další

Pokud nemáš s kým poznávat svět, nebo se nedomluvíš cizím jazykem, jsi tu správně 🙂
Pokud by ses ráda vypravila do světa, ale nejsi si jistá, jak se v cizím městě orientovat, jsi tu správně 🙂
Pokud si chceš cestu vychutnat pomalu, nikam nespěchat, cítit se jako Italka, která si po obědě dopřeje kávu a kochá se okolím, a ráda se podíváš i na místa méně obvyklá, je tato cesta pro tebe.
Pokud bys vážně moc ráda už konečně někam vyrazila na cestu, jsem tu pro tebe a pomůžu ti tvůj sen uskutečnit.

Chceš poznat Veronu?
Nebo ještě váháš a máš otázky?
Nech mi svůj kontakt a zavolám ti:

A jak se nám vydařil poslední výlet?

REFERENCE:

Cestování s Hankou bylo báječné, Veronu a Padovu dobře zná a tak jsme se dostaly na místa bez hledání, je vidět, že i přípravě programu Hanka věnovala hodně času, vše bylo dobře naplánované, aby procházky navazovaly, abychom neminuly nejvýznamější památky měst. Když jeden den nevyšlo počasí úplně dle našich představ, Hanka zareagovala rychle a našla náhradní program na dopoledne v zajímavém muzeu. Oceňuji také jazykovou vybavenost, Hanka se domluví mimo jiné i báječně italsky, zařízená rezervace do Juliina domu i na věž nám ušetřila čas, abychom nestály ve frontě. Cestovat s Hankou je záruka pohodové dovolené. Moc děkuji Hani za krásné dny v Itálii, už se těším na nějakou další společnou cestu. 🙂
Kateřina Pospíšilová
Cestování s Hankou bylo příjemný zážitek. Program byl bohatý, ale ne přehnaný. Upravovali jsme ho dle našich aktuálních možností i rozmaru počasí. Cestování v malé skupince nám dalo prostor pro naplněni individuálních přání i potřeb. Co bylo možné Hanka zařídila předem, takže jsme si ušetřili stání v mnohých frontách. Přestože jsme poznali až s touto cestou, bylo jako cestování s dlouholetou kamarádkou.
Jitka Procházková

Hana Veverková

Miluji cestování, knihy, psaní, objevování a spoustu dalšího.

Procestovala jsem už hodně zemí a míst nejen v Evropě, ale i mimo ni. Také objevuji naši zemi.
Na svých cestách se na vše dívám otevřenýma očima i srdcem. Poznávám města, přírodu, podnebí, zvláštnosti, místní zvířata i rostliny, lidi, jídlo, nápoje, kulturu, zábavu, atmosféru daného místa a mnoho dalšího. Také hodně fotím.